Çankırı tuz lambasının faydaları nelerdir?


Tuz Lambasının Faydaları

Yaşam alanımızın havasını temizleyen tuz lambasının faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz.

Çankırı Tuz lambası konulduğu mekânın havasını temizler ve daha rahat oksijen almamızı sağlar. Ev deki bitkilerinde kullanım amacı aslında budur. İçeride bulunan havanın arındırılması ile astım hastalarına da ayrıca şifa olmaktadır.

Çevremizde bulunan birçok elektro manyetik olan aletler radyasyon yaymaktadır.  Bu radyasyonu tuz lambası engelleyerek daha temiz bir hava oluşmasını sağlamaktadır.

Sağlıklı bir şekilde hava alınmasını sağlar. Nefes darlığı ve astım hastaları için rahat nefes almalarını sağlar. Stres, yorgunluk, ruhsal sıkıntılara yardımcı olur. Gün içerisinde zinde kalmanızı sağlar. Sağlıklı beslenmeyi sağlar. Daha geç yaşlanmaya sebep olur. Solunum hastalıklarına karşı yardımcı etken olur. Bedenimizin bağışıklık sistemini güçlendirir. Yüksek enerji ve isteklendirme sağlar. Akciğer ve solunum hastalarına temiz hava sağlayarak yardımcı olur. Hastalar için bulunduğu ortamda havayı temizleyerek rahatlık sağlamaktadır. İş yerinde olanlar için daha zinde ve enerjili olma imkânı sağlamaktadır. Yaymış olduğu negatif iyonlar sayesinde havadaki enfeksiyonları kırar.

Konsantrasyonu artırır, içerindeki maddenin negatif iyon yaymasından kaynaklanan,  bedenimize gerekli olan serotonin üretmesini sağlar. Bu üretilen serotonin sayesinde bedenimize mutluluk hissi vermektedir.

Uykusuzluğa son verin.  Çevremiz pozitif iyonlarla dolu olduğunda kanın beyne ulaşması zor hale gelir. Bu nedenle uykuya dalmanız da zorlaşır. Gece yatmadan tuz lambası yanınızda yandığı zaman uykuya dalmanız da çok kolay olacaktır. Ayrıca gece boyunca yanması gerekmemektedir. Metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olur. Metabolizmanın daha hızlı çalışması ile daha zinde olmanızı sağlamaktadır.

Maddeler halinde Çankırı Tuz Lambasının faydaları

 • Nezle, astım ve migren gibi rahatsızlıklara iyi gelir
 • Akciğerlerin yüksek kapasitede çalışmasına destek olur
 • Uykusuzluk sorununun düzelmesine yardımcı olur
 • Astım ve migren gibi rahatsızlıklara iyi gelmektedir
 • Akciğerin kapasitesini yükseltici bir etkiye sahiptir
 • Konsantrasyonun yüksel seviyede oluşmasını mümkün kılar
 • Solunum problemlerini iyileştirir ve alerjileri yok etmeye yardımcıdır.
 • Daha az soğuk algınlığı ve gribe maruz kalırsınız
 • Sakinleşme ve gevşemenize yardımcı olur.
 • Baş ağrısı ve migrene iyi gelir.
 • Romatizma gibi hastalıklarda azalan semptomlar.

Doğal tuz eksikliğinde ise dikkat eksikliği, yorgunluk hissi, baş ağrısı, uyku bozuklukları gibi rahatsızlıklar meydana gelir. Çankırı tuz lambası içerisinde bulunan yüksek mineral nedeniyle dinlendirici bir etki yaratacağından kaliteli hava almanıza dolayısıyla kaliteli uyku uyumanıza ve dinç kalkmanıza yardımcı olacaktır.


Like it? Share with your friends!

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir